Підсилювачі стільникового звязку
Підсилювачі стільникового зв'язку
Характеристики репітерів стільникового зв'язку
В асортименті товарів нашого магазину представлений широкий асортимент репітерів з різними технічними характеристиками, і відвідувачеві, який вперше звернув увагу на підсилювачі стільникового зв'язку, буває складно розібратися, які параметри впливають на споживчі властивості пристроїв та їх ефективність.
Зазвичай, виробники репітерів публікують приблизно однаковий перелік характеристик. Набір параметрів може трохи відрізнятися, але всі основні показники будуть представлені в обов'язковому порядку. Для наочності розглянемо характеристики популярного репітера
Стандарти зв'язку
Однією з головних характеристик будь-якого репітера є перелік стандартів стільникового зв'язку та мобільного інтернету, які підтримуються представленою моделлю і можуть бути посилені за її допомогою.
Стандарти зв'язку
При виборі підсилювача для будинку, дачі, офісу чи навіть виробничого цеху важливо розуміти, який вид зв'язку ви хочете посилити. Різні оператори можуть проводити мовлення аналогічних стандартів (GSM, 3G, 4G) у різних частотних діапазонах, що обов'язково має враховуватися під час виборів устаткування посилення.
Загальноприйнятим серед виробників репітерів став запис, в якому поєднується вказівка на стандарт та частотний діапазон. Наприклад, UMTS-2100 – це 3G-стандарт на частоті 2100 МГц, а LTE-2600 – це 4G-стандарт на частоті 2600 МГц.
Частотні діапазони
Часто виробники репітерів вказують лише загальні назви частотних діапазонів, що підтримуються (наприклад, 900, 2100 або 2600 МГц) і не наводять детальні проміжки частот.
В інших випадках виробник дає докладний опис частот, що підтримуються в каналах Uplink (від телефону до базової станції) і Downlink (від станції до телефону). У наведеному нами прикладі виробник навів докладні характеристики, що також відповідає діапазонам 900 і 2100 МГц при записі характеристик у спрощеному вигляді.
Використовуються репітери наступних частотних діапазонів:
800 МГц – стандарт зв'язку LTE800 (LTE Band 20)
900 МГц - стандарти зв'язку GSM-900 та UMTS-900
1800 МГц - стандарти зв'язку GSM-1800 та LTE-1800 (LTE Band 3)
2100 МГц – стандарт зв'язку UMTS-2100
2600 МГц – стандарт зв'язку LTE-2600 (LTE Band 7)
Однодіапазонні підсилювачі підтримують один частотний діапазон і відповідні стандарти зв'язку. Наприклад, репітер, що працює на частоті 900 МГц, може посилити два стандарти: GSM-E900 та UMTS-900. Відповідно для підтримки всіх стільникових стандартів, що використовуються в Росії, потрібно встановити мультидіапазонний репітер.
Максимальна вихідна потужність – величина, що дозволяє оцінити, на яку площу приміщення підсилювач зможе ретранслювати сигнал мобільного зв'язку. Вихідна потужність може бути наведена в логарифмічних одиницях дБм (децибел-мілівати) або лінійних мВт (мілівати).
Репітери, призначені для експлуатації в приміщеннях великої площі (1500 м2 і більше), мають вихідну потужність 33 дБм, що відповідає 2000 мВт. Домашні та дачні репітери, що ретранслюють сигнали на площу 50-100 м2, мають потужність близько 20 дБм (100 мВт). Для перекладу значень дБм у мВт рекомендуємо користуватися онлайн-калькуляторами, що спрощує складні математичні розрахунки.
Максимальна вихідна потужність
Умовно репітери поділяються на пристрої низької вихідної потужності (до 50 мВт), середньої (100-200 мВт) та високої (320-1000 мВт і більше).
Паспортні показники площі приміщень та максимальної вихідної потужності можна досягти лише при використанні відповідної вуличної антени з достатнім коефіцієнтом посилення. Також на ефективність роботи репітера буде впливати конфігурація та планування приміщення (наявність, кількість і якість перешкод, що екранують на шляху сигналу).
Максимальний коефіцієнт посилення - величина, що дозволяє дізнатися, у скільки разів буде посилено слабкий сигнал оператора. Коефіцієнт посилення завжди вказується у логарифмічних одиницях (децибелах). Репітери з високим коефіцієнтом посилення можуть працювати у складі систем посилення зв'язку, віддалених від вишок оператора на значні відстані, а також розташованих у лісі.