Особливості та умови застосування вогнетривкої цегли ША
Вогнетривкі вироби, які використовуються в сталеплавильних печах, повинні мати високий коефіцієнт термічної та хімічної стійкості, а також низьку газопроникність і ерозію через значні коливання температури та вплив на них хімічних речовин, що утворюються під час плавлення металу та шлаку. З цих причин головним напрямком збільшення терміну експлуатації сталеплавильних печей є оптимізація якісних характеристик вогнетривких цеглин, таких як: висока акумуляція тепла, зносостійкість і довговічність, стійкість до теплових ударів та агресивних елементів термохімічного впливу. Цим вимогам повністю відповідає Вогнетривка цегла, яка широко використовується в сталеплавильній промисловості, а також є дуже популярною в побуті під час будівництва печей, димових труб, камінів, бань.
Термічна стійкість шамотної цегли
Максимальний поріг теплового впливу шамотної цегли знаходиться у межах 1580 – 1770 градусів за Цельсієм, що обумовлено наявністю у її складі 70% шамотного порошку та 30% вогнетривкої глини. Ця цегла відмінно справляється з широким діапазоном температурних коливань: різким тепловим підвищенням температури та наступним охолодженням. Також шамотна цегла найбільш стійка до впливів вапна, лугів, шлаку та непроникна для шкідливих елементів згоряння. З цих причин шамотна цегла ША стає незамінним вогнетривким матеріалом, який користується підвищеним попитом у роботі різноманітних теплових агрегатів.
Однак, шамотні вироби в процесі тривалої експлуатації сталеплавильного виробництва при температурах, які перевищують їх максимально допустиме обжиг (1350 – 1500 градусів за Цельсієм), дають певну додаткову усадку (втрата об'єму та збільшення у щільності). Таким чином, в умовах значних перегрівів кладка з шамотної цегли деформується та втрачає свій запас міцності. Коефіцієнт додаткової усадки безпосередньо залежить від складу матеріалу та температури обжигу шамотних виробів. Зі збільшенням вмісту шамоту вогнетривкість цієї цегли закономірно зростає, а технологічні параметри, що забезпечують більш зносостійку структуру матеріалу, підвищують і температурний поріг початку деформаційного розм'якшення. Таким чином, особливою умовою тривалої роботи цегли шамотної і оптимізації її якісних характеристик є температура обжигу. Шамотні матеріали, обпалені в температурному діапазоні нижче спекання початкових глин, мають більшу додаткову усадку, ніж високообпалені.
За посиланням https://alex-group.com.ua/ua/kirpich/ogneupornij/ ви можете дізнатись вартість і замовити вогнетривку цеглу в Києві від компанії "ТБК АЛЕКС-ГРУП". Вся представлена продукція відповідає підвищеним вимогам і стандартам та застосовується при облаштуванні печей і камінів.
Відмінність вогнетривкої легкої ШЛ цегли від шамотної ША
Основними відмінностями цегли (ШЛ) від цегли (ША) є менша вага, менший відсоток вмісту шамоту та глини у її складі, нижчий поріг максимальної температури застосування, низька теплопровідність, більш пориста структура, а також інші фізико-хімічні відмінності, такі як видима щільність, коефіцієнт лінійного розширення.
Шамотна цегла ШЛ на відміну від цегли ША – легка, про що повідомляє друга літера Л її маркування. У її виробництві застосовують звичайний та спеціальний пористий шамот, вміст якого становить 15 – 25% у масі, вогнетривку глину з додаванням інших порід, наприклад – перліту. Саме тому шамотна цегла ШЛ розрахована на застосування більш низького допустимого порога температури від 1150 – 1300 градусів за Цельсієм на відміну від цегли ША. Низька теплопровідність та малий коефіцієнт лінійного розширення цегли ШЛ дозволяють використовувати її при оздобленні теплових агрегатів, а легкість дає широкі можливості для кладки горизонтальних рядів, облицювання промислових печей, улаштування камінів, домашніх печей та димоходів. Крім того, низька теплопровідність шамотної цегли ШЛ дає додаткову можливість значно збільшувати швидкість нагріву та охолодження печі, що в свою чергу дозволяє в кілька разів скорочувати загальний обсяг палива.
Застосування шамотної цегли в будівництві печей
Шамотна цегла має відмінні технічні характеристики, такі як термостійкість, стійкість до шлаку, газонепроникність та високі захисні функції при взаємодії з агресивним середовищем. Усі ці початкові властивості шамотної цегли роблять її основним матеріалом при будівництві теплових агрегатів.
За умовами використання вогнетривких виробів в сталеплавильних печах виділяють дві зони. Нижня зона - це горня, район форм, плечі та верхня: включає розпар, шахту та калошник. Умови застосування вогнетривких матеріалів в нижній зоні печі характеризуються найвищим температурним режимом (1300 – 1800 градусів за Цельсієм) і, відповідно – зносом. На що в рівній мірі впливає інтенсивний вплив шлаків, парів лугів, вугарного газу. Ці ділянки печі визначають весь термін її роботи. Тому тут застосовують шамотну цеглу з високим вмістом каоліну (білої глини). Верхня зона печі не піддається таким сильним тепловим ударам, як нижня. В цих ділянках температура коливається від 200 – 1300 градусів за Цельсієм. Тут вогнетривкі матеріали піддаються механічному зносу та хімічній корозії внаслідок впливу газів та парів. Тому в цій зоні такі параметри, як пористість, розмір пор, газонепроникність, міцність вогнетривкої цегли відіграють першорядну роль. Тут також застосовують шамотну, щільну цеглу з великим вмістом каоліну.
На сайті https://alex-group.com.ua/ ви можете придбати газобетонні блоки, рядову, вогнетривку (шамотну) або облицювальну цеглу, всі види утеплювачів, різні сипучі та ЗБ матеріали, системи утеплення "мокрий фасад" та багато іншого. Компанія ТБК АЛЕКС-ГРУП пропонує широкий вибір будівельних матеріалів по доступним цінам, високу якість та професійний сервіс з доставкою по Києву та Київській області. З ТБК АЛЕКС-ГРУП ви можете бути впевнені, що ваш проект буде реалізовано вчасно та без зайвих проблем.